• Zalai idősellátás fejlesztése Zalaszentgróton
  • TIOP-3.4.2-11/1-2012-0099

A projektről

logo

„Zalai idősellátás fejlesztése Zalaszentgróton” TIOP-3.4.2-11/1-2012-0099

A Kolping Oktatási és Szociális Intézményfenntartó Szervezet (KOSZISZ) TIOP pályázat keretében 158,44 MILLIÓ Ft támogatást nyert el a Kolping Otthon Zalaszentgrót korszerűsítésére.

A Kolping Idősek Otthona Zalaszentgrót a mostani 35 fő gondozottal túlzsúfolt épületben az intézmény nehezen tudja biztosítani a munkafeltételeket a hatékony és korszerű szociális ellátás szervezéséhez és működtetéséhez. A zalaszentgróti intézmény legfontosabb előnye, hogy az épület földszintes és akadálymentesen megközelíthető a terasz, ahol ellátottjaink szívesen időznek az év minden időszakában.

A szobák itt is zsúfoltabbak, mint a jogszabályi előírás: 2, 4, 5, 6 ágyasak. Ennek ellenére igyekszünk nagy hangsúlyt fektetni a kellemes légkör megteremtésére. Az elkezdett felújítás célja, hogy intézményünk magasabb színvonalú szolgáltatásokat nyújtson. Az idősotthon korszerűsítésének célja a lakók életminőségének javítása a zalaszentgróti épületben uralkodó rossz infrastrukturális adottságok és a hiányos felszereltség leküzdése, illetve az életviszonyok humanizálása és modernizálása révén.

Célunk az idősotthonnak helyet adó régi épület, a lakóhelyiségek és közösségi terek korszerűsítésével párhuzamosan az eddigi zsúfoltság enyhítése mellett az intézményen belüli férőhelyek növelése 35 főről 45 főre.

Indikátorok:

Korszerűsített alapterület :
a korszerűsítésbe bevont jelenlegi hasznos alapterület nagysága 404 négyzetméter. A bővítéssel együtt 900 négyzetméter lesz a hasznos alapterület.

Korszerűsített férőhelyek száma:
a Az intézmény/telephely engedélyében jelenleg szereplő 35 férőhelyet korszerűsítjük.

Bővített férőhelyek száma :


A korszerűsítés eredményeként újonnan létrejövő férőhelyek száma 10.

Ennek eredményeképpen az intézmény jövőbeni férőhelyének száma a jelenlegi 35 fő helyett 45 fő lesz.

Férőhelyek kihasználtságának aránya:
- a projekt kezdete előtt és a felújítás utáni tervállapot szerint a kihasználtság 100 %.

Költségvetés:

Intézményünk további működtetéséhez elengedhetetlenül szükséges felújításokat és bővítéseket saját tőkéből nem tudtuk megvalósítani, amit pótolt a pályázati támogatás. A beruházás várható összköltsége 180 000 M Ft, amelyből 158,44 MILLIÓ Ft-ot TIOP pályázatban a Magyar Állam és az Európai Unió biztosít. A hiányzó összegeket adományokból és önerőből finanszírozzuk.